اخبار و مقالات

بازاریابی شبکه های اجتماعی چیست؟

سوشال مدیا

Social Media Marketing یا بازاریابی رسانه های اجتماعی یکی از مدل های مارکتینگ آنلاین است که از امکانات شبکه های اجتماعی به عنوان ابزار تبلیغاتی وب سایت ها استفاده می کند تا ترافیک ورودی به وب سایت را افزایش دهد و همچنین این شبکه های اجتماعی به شما کمک می کند تا با آنالیز عکس العمل کاربران خود، آن ها را بهتر شناسایی کنید.

SMM بر اساس مدل جستجوی ارگانیک و کسب و کار، هرچقدر فعالیت وب سایت و شبکه های اجتماعی متصل به آن بیشتر شود، رتبه وب سایت در موتورهای جستجو بالاتر می رود و در نتایج اولیه ظاهر می گردد.

با توجه به این حقیقت که حدود ۹۰ درصد کاربران، فقط صفحه اول نتایج جستجو را مشاهده می کنند و حتی ۷۰ درصد از این افراد تنها روی نتایج بعد از ۳ نتیجه بالایی کلیک نمی کنند، این بسیار مهم است که جایگاه وب سایت شما کجاست.

طراح گرافیک از این متن به عنوان عنصری از ترکیب بندی برای پر کردن صفحه و ارایه اولیه شکل ظاهری و کلی طرح سفارش گرفته شده استفاده می نماید، تا از نظر گرافیکی نشانگر چگونگی نوع و اندازه فونت و ظاهر متن باشد. طراح گرافیک از این متن به عنوان عنصری از ترکیب بندی برای پر کردن صفحه و ارایه اولیه شکل ظاهری و کلی طرح سفارش گرفته شده استفاده می نماید، تا از نظر گرافیکی نشانگر چگونگی نوع و اندازه فونت و ظاهر متن باشد.

SMM چه کمکی می کند؟

مهمترین کاری که بازاریابی شبکه های اجتماعی می تواند انجام دهد، آن است که ارتباط با کاربران را بهبود و دید و بازدید مشتریان را افزایش دهد.

SMM با ایجاد محتوای مفید، که مخاطبین آن را با دوستان خود در شبکه های اجتماعی به اشتراک می گذارند، باعث می شود جامعه مخاطبین افزایش یابد و تعداد افرادی که بامجموعه شما در ارتباط هستند به صورت چشمگیری رشد یابد.

این نوع SMM که مدیریت ارتباط با مشتری اجتماعی (CRM اجتماعی) نامیده می شود؛ اگر کاربران با محتوای ارائه شده ارتباط خوبی برقرار کنند، می تواند به افزایش اعتبار و بازگشت سرمایه منجر شوند.

مزایای استفاده از بازاریابی شبکه های اجتماعی

  1. افزایش شهرت در شبکه های اجتماعی
  2. برند سازی در شبکه های اجتماعی
  3. شبکه های اجتماعی و سود آفرینی
  4. شبکه های اجتماعی و وفاداری به برند
  5. شبکه های اجتماعی و کاهش هزینه
  6. افزایش ترافیک سایت

پست های مرتبط

پاسخی بگذارید